Poradnia ginekologiczno-położnicza

Lata doświadczenia

Działalność naszej  poradni dla kobiet skupia się na kompleksowej opiece nad kobietą od 17 roku życia do późnej starości.

Poradnia zajmuje się profilaktyką, wykrywaniem i leczeniem schorzeń narządu rodnego oraz opieką nad kobietą ciężarną. 

 

Otoczenie kobiety ciężarnej fachową, specjalistyczną opieką lekarzy i położnych zagwarantowane jest wieloletnim doświadczeniem w pracy zawodowej w Katedrze i Oddziale Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej w Bytomiu, który jest ośrodkiem III stopnia referencyjności ( najwyższym ). Codzienne spotkanie z najtrudniejszymi przypadkami pozwala na niezwykłe wyczulenie na najtrudniejsze problemy kobiet ciężarnych.

 

Nowoczesna diagnostyka doborostanu płodu 

W naszej przychodni istnieje możliwość sprawdzenia przez ciężarną akcji serca płodu oraz wypożyczenia Dopplera płodowego do domu- przez co istnieje możliwość całodziennego kontaktu matki z dzieckiem.

Monitor akcji serca płodu został specjalnie zaprojektowany do domowego użytku, całkowicie bezpieczny, pozwala przyszłej mamie usłyszeć bicie serduszka, ruchów dziecka oraz czkawki już od 10-12 tygodnia ciąży.

Od 30 tygodnia ciąży  nasze wykwalifikowane położne monitorują dobrostan płodu przy użyciu KTG.

 

Czym jest KTG? 

Pozwala na ocenę akcji serca płodu oraz czynności skurczowej macicy. W naszej ocenie przy coraz bardziej stresowym trybie życia i zagrożenia porodem przedwczesnym u wielu kobiet, używanie KTG pozwala na rzetelną ocenę dobrostanu płodu w III trymestrze ciąży. W naszej Przychodni każda ciężarna ma wykonany przynajmniej raz zapis KTG w ciąży.

 

Od 20 września 2012r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Zdrowia regulujące zasady opieki przedporodorowej i okołoporodowej ciężarnych.

Należy pamiętać, jednak że ciążą jest sprawą indywidualną każdej kobiety i pacjentki, więc powyższe rozporządzenie może być uzupełnianie lub ograniczane w zależności od stanu pacjentki.

Serdecznie zapraszamy

dr n. med. Eugeniusz Gabriel

dr n. med. Iwona Gabriel

dr n. med. Anna Bilska - Jakosik

dr n. med. Piotr Stołtny

Zapisywanie online to prosty i bezpieczny sposób.