Poradnia Alergologiczna

_MG_8771.jpg

Alergie

Są obecnie jedną z najczęstszych chorób, wywołane odpowiedzią układu immunologicznego na pojawiający się alergen w powietrzu, drogą pokarmową lub przez kontakt (np. z sierścią psa lub kota).

Część z osób ma rzadziej wykazujące alergie jak np. na użądlenie pszczoły lub lateks.

Pojawiające się objawy uczulenia mogą być oddechowe (astma, alergiczny nieżyt nosa), pokarmowe (niestrawności, uczucie pełności) czy skórne (wysypka, pokrzywka).

Stopień nasilenia dolegliwości jest różny u każdego pacjenta i często może zależeć od współdziałania innych czynników nasilających np. suche powietrze, wilgotne powietrze, pora roku itd.

Dlatego KAŻDY PRZYPADEK powinien być diagnozowany i leczony indywidualnie przez doświadczonych lekarzy. Nasza Porania Alergologiczna działa od 20 lat i może pochwalić się szeregiem sukcesów terapeutycznych. Alergologia to jedna z naszych czołowych dziedzin.

Objawy chorób alergicznych:

Kichanie; przewlekły, wodnisty katar; kaszel; chrypka; bóle brzucha; wysypka; świąd skóry; obrzęk twarzy; świst w drogach oddechowych; nawracające zapalenia dróg oddechowych.

Diagnostyka chorób alergicznych:

Podstawową prawidłowej diagnostyki jest rzeczowy wywiad chorobowy związany z wystąpieniem danego objawu, badanie fizykalne, a następnie badania dodatkowe w zależności od objawu:

  • testy skórne alergiczne

  • testy płatkowe

Serdecznie zapraszamy

dr hab. n. med. Krystyna Stencel - Gabriel

lek. Marta Bittner

dr n. med. Bogdan Pindel

dr n. med. Marek Nowakowski

Zapisywanie online to prosty i bezpieczny sposób.